Projekt Důkaz boží 2010

Napsal Standa Salvet (») 13. 3. 2010 v kategorii Kosmologie a Bůh, přečteno: 2765×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Existuje Bůh? Po staletích dohadů se pokusme najít definitivní odpověď. Odpověď potvrzenou vědeckými metodami. Odpověď, která by byla stejně neotřesitelná jako Ohmův zákon nebo předpoklad gravitace. Pro vědu na prahu jednadvacátého století by měl být prvořadý úkol Hospodinovu existenci definitivně potvrdit nebo zavrhnout. Vyhlašuji tímto vševědecký projekt Důkaz boží 2010.

Exaktní věda nabízí nejdůvěryhodnější metody zkoumání našeho světa. Kritériem pravdivosti je souhlas předpovědi s experimentálními výsledky. Výsledek není dopředu definován a mělo by se k němu dalším výzkumem teprve dojít. Přírodní vědy by měli být přísně skeptické. Neměly by uznávat existenci něčeho nedokázaného. Nebo zavrhovat existenci něčeho nevyvráceného. Základem poznání je experiment nebo pozorování. Žádný vědecký závěr nemá razítko nedotknutelnosti. Cokoliv může být potvrzeno nebo vyvráceno.

Kdo ví, co je asymptotická volnost v teorii silné interakce?

Kdo ví, co a proč se urychluje v obřím urychlovači částic LHC?

Když už se obyčejný smrtelník prokouše šedí teorie kvantové mechaniky a jak takž pochopí její podstatu, nutně si položí otázku. Komu z prostého lidu taková znalost pomůže? Slovutní páni magistři, doktoři a profesoři, třímající v rukách technologickými nástroji téměř zázračnými, přestaňte si hrát a splaťte svůj talent usílím nalézt odpověď pro lidstvo nejzásadnější.

Existuje Bůh?

Případná odpověď ano:

Nechci si dělat iluze, ale případné vědecké potvrzení boží existence by bylo historickou událostí. Přinesl by zvrat v chování nejen jedince, ale i celé civilizace. V ideálním světě všichni lidé věří v Boha. Žijí podle křesťanských hodnot. Milují bližního svého, aniž by u toho cizoložili. Vůbec dodržují přikázání Desatera. Nekradou a nevraždí. Ctí otce a matku svou. Nedychtí po majetku, po ženě, ani po otroku toho druhého. Neřeknou proti svému bratru ani slůvka křivého. Hříšníci nesou za své hříchy odpovědnost před nejvyšší představitelnou autoritou. Boží mlýny by mlely. Pomalu, ale jistě. Zločinci by se ze svých činů zodpovídali nejen před světskými zákony, ale i před božím soudem.

Případná odpověď ne:

Nechci si dělat iluze, ale případné vědecké odmítnutí boží existence by bylo historickou událostí. Přinesl by zvrat v chování nejen jedince, ale i celé civilizace. Všechny náboženské spory by se staly irelevantními. Ach, kolik již bylo prolito krve ve jménu božím? Krve a slz nevinných obětí. Možná teď církvím křivdím, ale jsou přinejmenším viny vynálezem demagogie. Přírodní vědy by zaznamenaly ještě větší rozvoj. Nebyl by důvod například neprovádět genetické pokusy. Nevyrábět orgány pro transplantaci z kmenových buněk lidských embryí. Nebyl by argument proti potratům.

Představa Všemohoucího jako šedovlasého starce s přísnýma očima se zdá být přiškrcená za vlasy. Hlavním cílem projektu Důkaz boží 2009 je definovat fyzikální podstatu Boha. Kandidují třeba energie a slovo (informace). Nebo prostor, jako všeobjímající náruč boží.

Náš svět již dávno není třírozměrný. Dnešní fyzikové se předhánějí v objevování dalších, „svinutých“ dimenzí. Skrývá se snad Hospodin za branami dodatečných rozměrů superstrunové teorie?

Chápu, že nalézt Boha bude těžký úkol. Připouštím, že boží podstata je pro exaktní vědu možná neuchopitelná. Pokusme se tedy najít alespoň nepřímé důkazy boží existence.

Biologický nepřímý důkaz boží.

Věřím, že Bůh stvořil život. Struktura DNA podezírá, ba přímo usvědčuje inteligentního tvůrce ze spáchání organického genového software. Pokusme se laboratorně navodit podmínky, které panovali na zeměkouli před 4,5 miliardami let. Zkusme ze substance podobné prapolévce namíchat aminokyseliny a následně z nich pospojovat DNA. Molekulu života. V laboratorních podmínkách se toto vědcům ještě nepodařilo. Se všemi těmi technologickými vymoženostmi, kterými jsou vybaveni. S jakou pravděpodobností se to mohlo matce přírodě povést náhodným procesem? Za pouhých 5 miliard let? Jistě, z pohledu obyčejného smrtelníka je to nepředstavitelně dlouhá doba. Jenže podle určitých statistických modelů by náhoda tak složitou molekulu za daný časový úsek vytvořit nestihla.

Kosmologický nepřímý důkaz Boží

Z hlediska evoluce bych očekával, že vesmír bude vznikat postupně. Pomalu a z ničeho. Vesmír ale vznikl v jediné události. Jedním impulsem. Teorie Velkého třesk spíše ukazuje na zásah Božích prstů, než na přirozený proces řízený fyzikálními zákony. Může inteligence stvořit vesmír? Kdyby někdo stlačil 10kg hmoty do prostoru menšího než jeden atom, vyvolal by reakci podobnou Velkému třesku. Možná by tak vznikl nový svět. Experimentálně ověřit tuto hypotézu se asi nikdy nepodaří. Naše civilizace totiž nikdy nebude disponovat takovými energetickými zdroji, aby věda mohla takový experiment realizovat. Snad bychom se jí mohli pokusit potvrdit alespoň matematicky.

Archeologický nepřímý důkaz Boží

Skutečnost mnohých biblických postav byla historicky potvrzena, ale mohly by být i další. Zkusme nalézt alespoň jedno archeologické potvrzení božích zázraků. Jeden nápad bych měl. V Larnace jsou uloženy Lazarovy ostatky. Archeologové mě opravdu fascinují, kolik toho umí uhodnout o životě a smrti jedince třeba z pouhých odštěpků kostí. Mohli by třeba zjistit, jestli pan Lazar skutečně trpěl nějakou smrtelnou chorobou, jestli mohl být 4 dny mrtvý a pak se probudit. To není vše. Měl bych v rukávu trumf, který by přebil všechny myslitelné důkazy. Nález Kristových ostatků by posunul příběh o vzkříšení do pohádkové roviny. Předmětem doličným by se tak mohlo stát například turínské plátno se vzorky DNA Krista.

Nepřímý důkaz skrze zázraky a boží znamení

Marie Elekta zemřela v 17. století. Její mumie je vystavena v kostele sv. Benedikta na Pražském hradě. Mumie je téměř v neporušeném stavu. Chemickými rozbory by mohlo být potvrzeno, zda byla po smrti nabalzamovaná. Odhalili bychom tak pravost zázraku nejtěžší váhové kategorie a pokud by se potvrdil...

Páter Pio z Pietrelciny měl prý na těle stigmata, Kristovy rány po hřebech na rukou i nohou. Už za jeho života byly tyto rány podrobeny lékařskému zkoumání, když se je lékaři pokoušeli léčit. Z léčení samozřejmně existují záznamy, které můžeme metodicky prověřit. Ještě odpovědněji, jestli je to ještě vůbec možné.

Na něco jsem zapomněl? Napadá Vás ještě nějaký důkaz boží existence? Prosím akademickou obec o další náměty a také protiargumenty k výše vyřčeným teoriím. Nechť probíhá debata v rámci diskuze k tomuto článku.

Původní vydání:

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Věříte, že je existence Boha vědecky prokazatelná?
(3 hlasů) 42,9 %ano
(4 hlasů) 57,1 %ne

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Jezz z IP 78.80.242.*** | 6.12.2010 02:43
Všechny informace jenž si lidé předávají (od vyprávění vlastních zážitků, přes "klepy"{viz: http://wikipedia.infostar.cz/g/go/gossip.html}, báje, sbírky pohádek až po smyšlené příběhy mají reálné základy. Množné číslo jsem použil proto, že jejich základ jsou i deformace původní události; i ty mají svůj reálný základ.)
Příklad: pokud použiji "okamovu břitvu a odpad nezahodím, ale dále zpracuji třeba na verneovky či jiné sci-fi dá se zjistit, že o tom či onom vynálezu psali tam či onde.
Události v mýtech (včetně Bible) o stvoření člověka obsahují zdánlivě nezávisle schodné velmi sofistikované podrobnosti. Jejich spojením a důkladným rozborem se vytváří obraz boha se stejnou anatomií jakou má člověk. Když hledáte Boha, musí být jiný, než jak ho předkládá lidem církev, jinak ho nenajdete. Ten bůh jenž je v Bibli není ani vševědoucí, ani všemocný a už vůbec ne všudepřítomný.
Sice tento závěr nedokazuje existenci Boha, ale ani ji nevyvrací. Jen si musíme ujasnit pojmy, že mytologičtí bohové (včetně Biblického) nemají s údajným vše-mohoucím-vědoucím-obsahujícím Bohem zhola nic společného.


Jezz
Standa Salvet z IP 85.71.235.*** | 15.1.2011 20:47
Díky za zajímavý a celkem podnětný komentář, zbývá jen dodat, že Bible byla sepsána před mnoha staletími, tudíž jsou v ní použity takové výrazové prostředky, aby jim rozuměla tehdejší populace.
jan kubacek - alias vagas - facebook = nejcastejsi z IP 90.178.23.*** | 22.1.2011 09:06
ne tehdejsi populace ,bibli i koran jsem cetl a myslim ze trefne utocily na lidi tak aby to doslo jen tem kdo ji prozivaji , tedy jak jsem uvedl v komentari nize , k caro dejovi ktery pomoci techto metafor najde boha , ktery je v kazdem z nas , jen musime pochopit jak jsme byli stvoreni a k tomu perfketne staci kniha genesis , ikdyz netvrdim ze je to idealni priklad , jak jinak si vysvetlit ze lide drive verili a nini ne , kdyz adam a eva po tom co je buuuh stvoril k obrazu svemu stejne porusili pravidlo, udajne jen proto aby byli vyhozeni z raje a rozmnozili nas na planete , je to krasna metafora , ktera vyjadruje jak vznikly i ty spatne vlastnosti lidi , ktere ovsem vznikli z chamtivosti a honem za uspechem v realite ve ktere zijeme , tedy ochutnat zakazane ovoce , protoze mame pocit ze bez jidla nema tento zivot smysl . to jablko melo vyjadrovat 1. chybu cloveka v tom ze je zvidavy a chce vedet co kdyz , ale co kdyz uz to davno vsechno vime a otevre se to jen pri dukladnem studiu sebe- jako boha , takto na to nahlizim ja , tyto metafory byly zamerne naspany tak slozite jen proto aby je cirkev vyuzila k financovani sveho rozvoje - ale tak to jezis urcite nechtel ! chtel aby kazdy stal pred svym bohem a sam v sobe hledal co udelal spatne , co dobre a co naopak delat nemel vubec protoze porusil rad, tak to je i dnes a za poruseni radu se udeluje trest odneti svobody , pri kterem je predpokladany vyvin schopnosti ktere jsou ukryty v kazdem z nas , a proto pujdu a priznam se ke vsemu co jsem kdy udelal , ikdyz mi to urcite nepomuze , ale kdyz se porusi rad , nasleduje trest ,ale priznani viny a to ze to pak cloveka mrzi prispiva k psychospiritualni krizi (dr Grof) skrze kterou najdeme v sobe pravou Bozskou podstatu(dr. Groff) a posuneme se timto dale , pochopime hodnoty o kterych jsem jiz psal .. dokazal bych ted psat zase 2 hodiny protoze tohle tema je nesmirne zajimave a proto budu rad za kazdou odezvu a snazim se proto svym nazorem reagovat na vas , jak bychom asi na diskuznim foru meli smile neberte to prosim jako nejakou nadrazenost , vzdyt kazdy jsme stejne dobry a kdo jsi bez viny tak hod kamenem smile ale netrefil by mne ani jeden kamen , protoze uz jen tim ze zneuzivame penez k moci a naopak je spatne - moc muze byt napriklad i sluzba za kterou si zaplatite , a proto preferuji polygamii zamerenou na slecny ktere si sam ulovim a proto bych napriklad prostituci zakazal a vymytil z naseho sveta , kazdy potrebuje uspokojeni ale je treba ho hledat ne za materialistickyma vecma ale za tim jak se k sobe chovate jak se chovate k nejblizsim a ja vim ze pozde ale prece jen jsem si to uvedomil smile dekuji  za komentare od vas , zacnu navstevovat casteji toto forum , konecne zpusob jak odpoutat svoji mysl od zabehle reality a zacit spekulovat o subjektivite smile
jan kubacek z IP 90.178.23.*** | 22.1.2011 08:51
důvodem proč člověk popisuje boha je to že jej našel právě v sobě , ať už jako muslim nebo křesťan, hlavním rozdílem je vnímání světa podle norem = hodnot , z nichž dnes dominuje ta nejodpornější = moc nad ostaními = peníze , už to ,že vám někdo opraví auto je moc nad ním , protože za to zaplatíte hodnotou danou právě v té společnosti ve které vyrůstáte , důležité je přijít na tento systém hodnot a vyvarovat se plýtvání a najít způsob jak lidem otevřít oči , již před 5 měsíci jsem rozdělil lidi na 2 typy , a to : prožívající a přežívající , prožívající je jistě každý ten z vás kdo si čte můj názor , protože si myslím že je správný a tito prožívající si uvědomují moc boha takového jaký je ... je v TObě a jsi to ty , sám jsi zodpovědný za to co děláš , jen někdy se tomu dá vyhnout ale takzvaný konečný soud nás nemine .. tohle jsem sepsal na droze, která mi otevírá obzory a je to marihuana , ale člověk musí mít základ proto aby drogu využil a né aby využila ona jeho, potřeboval bych snad knihu a asi s něčím takovým začnu, protože myslím že každý z nás nalezením boha v sobě pomůže i ostatním a pakliže k tomuto přivedeme všechny lidi , zmizí dosavadní hodnoty , pro mě tak nepřijatelné a odporné , protože mě omezují a zajistily mi ztrátu školy ... smile 3ti ročník asi pojedu znova ale vím jak mě to změnilo takže toho snad ani nelituji , obhájil jsem si to před sebou , tedy před bohem a vím že to tak má být teď chápu že se musím napřed společnosti zavděčit abych jí pomohl a nebudu okrádat a ničit když můžu dávat a tvořit .. prosím pakliže byste někdo věděli o možnosti přestoupit do 2. pololetí na jinou školu která mi dá to po čem každý člověk touzi - uspokojeni spise nejvyssi mozne uspokojeni coz je moznost to neustale zvysovat a byt vic uspokojen, ale takove moznosti nema kazdy a bez hodnot spolecnosti jsou jen tezko dosazitelne takze hura dodelat skolu , treba s pomoci nekoho z vas a pak to zase nekomu vratit .. vzdyt korenem zla je hloupost ale zlo vlastne neexistuje , protoze je to jen forma , s jakou se zeneme za uspokojenim , coz je biologicky jediny cil smile v prirode rozmnozeni a vychovani potomku i uspokojeni jidlem spojene s TOUHLE REALITOU , existuje i jina ? ja myslim ze ano , napriklad ta kde k vam promlouvaji muzy a myslenky se tvori samy v hlave jako me ted.. mozna je to po tom huleni a relativne legalni droze , ale jsem proto aby tyto byly nadale ilegalni pro obchod a meli bychom jich zacit vice vyuzivat pro sebezdokonalovani , jakozto objektivne posuzovat co jineho se deje v hlave a tim dojit k bohu rychleji , proc ne , kdyz uz jsme tak vynalezavi a prisli jsme na drogy , po 1. urcite nebyly prisouzeny ke kriminalite , ale pro ucinek a vyuziti , proto mi take prijde naprosto spravne aby clovek bez emocniho zakladu s temito myslenkami v hlave zacinal s drogami , at je to alkohol , kde co, vsechno je  droga , vlastne i jidlo a dalsi fyziologicke potreby , ktere jsme se naucili dodrzovat kvuli teto realite , ale je jedina dostupna pro tak vyspely mozek jako je nas ? je vedecky dokazano ze mozek vyuzivame zhruba 4%-ně z celkoveho objemu coz je dosti smutne , nemyslite ? a proc se tohle ontogenetickym vyvojem zhorsuje ? ikdyz zname vic zkusenosti ? protoze je nespojujeme s tim co v nas vyvolaji , to jen ti (prozivajici) jako my , chapete aspon trosku co jsem se snazil zdelit ? nachazim se na kraji noveho zivota , chcete-li zmeny skoly z duvodu zaskolactvi , ale slo mi jen o to prozit tento zivot v pohode a nestresovat se skolou, kdyz je tolik moznosti jak se v zivote projevit , ale cestou k tomu vsemu je POROZUMENI a tak doufam ze mi porozumite a bude li to ve vasich silach zkontaktujete me a date mi moznost - skolu - vedomosti ikdyz v dnesni dobe jsou nacerpatelne kdekoli , musim se naucit se efektivneji ucit a k tomu by se treba nekdo s touto vlastnosti hodil jako instruktor ktery uz se poznal drive a ma tyto vlastnosti v moci , potrebuju aby se ze me stal carodej smile (tak bych oznacil cloveka ktery dokaze co si preje) a tak me zarazi proc by si lide vymysleli takove veci kdyby nebyly aspon trosku pravdive , na zaklade analogie smile hm ? nazory prosim piste i na mail a kdyby byla nejaka skola k mani , protoze myslim ze zde pusobim na vzdelanejsi cast populace ozvete se prosim na email smile budu rad za jakoukoli odezvu alespon jestli veci vnimate jako ja nebo ne a co si myslite o drogach , je to vsechno spojeno se vsim a ne nadarmo se rika ze skola zaklad zivota , protoze cely zivot je skola a zalezi na nas kolik se toho nechame naucit az nakonec nekdo nekdy bude znat vsechno - jako buh smile verim ze i takovi jsou mezi nami , jen jim pravdepodobne neprijde dulezite s tim jit napovrch protoze chapou jaky zamer mel buh - tedy i on - s lidmi kteri neznaji tyhle periferni reality .. fyzika matematika jsou pro me podobory psychologie vlastne vsechno , protoze vychazi z toho jak clovek mysli a myslim ze s lepsim "softwarem" v hlave dokazeme rychleji ucit se i ostatni . pojdme ho upgradovat spolu a ozvete se mi prosim nekdo kdo by mi dal pomocnou ruku v otazce tak dulezite jako je zivot a to co je v nem OPRAVDU dulezite , ozvete se , dekuji s pozdravem Jan Kubacek (byvaly student gymnasia stbk. ktery odesel jako moznost oproti zahajeni tresniho rizeni za zaskolactvi , kdy jsem vedel ze nedelam nic spatne protoze vzdelani prameni ze zivota a proto ho chci prozit naplno , tak se nejvic naucim poznam nejvice lidi a pochopim snad nekdy kde je doopravdy buh ,jestli nad nami , nebo v nas .. jako DNA , chteji li tak vedci. kdybych skoncil ve vezeni , tak to bude zle , ale je potreba vyvolat jisty prevrat v zivote ktery znamena podridit se hodnotam a jit se doznat na policii a vedet ze jsem jednal tak abych ochranil sebe i svoji rodinu pred vetsi hanbou nez jsem zatim zpusobil .. ikdyz tim jeste neco znicim vim ze dalsimu niceni predejdu a myslim ze je na case spise tvorit , protoze to je ta spravna cesta k uspokojeni smile chápat proč to lidi tak delaji ;);) kazda pomoc je nutna , jedno jestli vlastni tvorba , nebo reakce na tvorbu nekoho , rict jak to citite vy objasni tomu cloveku dalsi kus o sobe a prectenim tohoto blogu se mi otviraji perfektni moznosti a veci ktere me zajimaji protoze jsem prirozeny tvor = zvidavy smile tak to ma podle me byt a je treba se naucit zvidat efektivne a je to o softwaru , o tom co ma clovek v hlavne a myslim si ze verit sobe a verit v boha ma puvod ve slove vira , coz znamena ze je to jedno hlavne pres tu viru dojit k vyvoji ktery nam davaji zkusenosti v zivote , at uz tvorime nebo nicime , je potreba pripustit ,ze to budto pomaha nebo poskozuje nekoho jinyho a brat na sebe nasledky techto hrichu , coz je vymyslene slovo pro poruseni radu ktery taky nekdo vymyslel a proto neverim ja v boha ale v sebe a nemusim se zodpovidat nikomu jinemu nez bohovi a ja jsem ten s kym jsem porad a bez koho se neobejdu , takze je na case si zacit verit a tvorit nejlepsi spolecnost jakou dokazeme ,s vlastnosti uzivat si a ucit se kazdy okamzik zivota smile komentujte .. nazor mam na vsechno , takze mam pocit ze smeruji k osviceni a poznani veskereho , taky mate nazor na vsechno ? napiste a popovidame si , Olomouc a okoli klidne osobne , protoze emoce jsou dokonalejsi nez slova napsana nebo vyrknuta do mikrofonu ;) jeste jedenkrat se loucim a omlouvam se za to ze je muj clanek tak dlouhy ale stalo se mi ze jsem dnes prisel na to jak to v tomhle svete muze fungovat lepe a potrebuji vas k tomu , takze zadam o veskerou komunikaci jakou muzete nabidnout a treba jednou prijdem na to , co se stalo ze se kazdy zene jen za mamonem .. mamon je mimochodem nejen peníze ale i uspech , uspech roste s pochopenim takze se mozna zeneme jen za spatnym druhem mamonu , a penize jsou v tom pripade taky jen spatny druh motivace , ktera tuto uspokojeni chtivost jen podnecuje a rika ze nicit to co zde jiz je povede k zisku , tedy ze je to spatny zisk , tak proc dbat na penezich kdyz mame sami sebe a sve kamarady ? proc si vsichni vedouci (vseho) dokazou tyhle veci dat dohromady , nebo je to prave proto ze si je dokazou dat dohromady ze jsou vedouci , proto ze dokazou manipulovat s lidmi diky tomu ze poznaji jak se citi,by meli byt ti lepsi podme udelat lidi lepsi vsechny ikdyz to bude prevrat ve vsem , stejne tak se driv cirkev zajimala o kazdou cast zivota , proc ? smile zajimave , ze ano , kazde nabozenstvi popisuje boha jako neco napririzeneho , co kdyz to nadprirozene vyvojem jsme my ? jen si to neuvedomujeme ? forma zivota vznikla taky nadrpirozene (jenomze co je prirozene? to co popisuje matika a fyzika ? popisuje mimochodem zakony ktere plati v lavoratornich podminkach) jenomze zivot je taky laborator a vyzkum v ni zahrnuje sebepoznani ale taky poznani okolniho sveta a principy na kterych funguje a je zalozen - v dnesni dobe jen peniz , tak to podme zmenit , drogy jsou zakazane aby neotviraly obzory , alkohol ktery jen zintenzivnuje pocity ale tim ze vynuluje realitu je spatna droga , podme najit takovou ktera realitu pozmeni tak abychom pochopili proc tu vubec ta realita je , smile je to udel shora a jsou jen nekteri z nas takto uvazovat aby mohli manipulovat lidi ? nebo je to dano takto aby kazdy pri sve smrti prosel soudem toho co udelal a pote se jeho energie premenila na nic ? tak to taky neni podle meho nazoru , protoze energie se premenuje , a tou nejkrasnejsi premenou je prave zivot , ktery konci jedine az skonci vesmir , co myslite ? dekuji za ohlasy , radsi koncim nebo bych se zblaznil smile pozil jsem i stimulacni drogu ktera mi obzory rozsirila a kdyby to bylo legalni - k cemuz musi jednou dojit aby se lidstvo posunulo v chapani sveta dal - nebyli bychom tak ovlivneni realitou a snazili si zivot uzivat za kazdou cenu nehlede na nastavene hodnoty , coz me pripravilo o studium ale i o duveru rodicu, ale zaroven me to stejne nakonec dovedlo k porozumeni sveta , uz jen to na jakych hodnotach pracuje me vyvinulo - penize jsou mym cilem jako vsech ostatnich , ale uz je nebudu krast doma , ale budu tvorit neco proto abych je ziskal tou lepsi cestou a pote s nimi nalozim tak aby co nejvice lidi okolo me vedelo ze takhle se ma zit a hlavne abych tohle sdelil moji mame , ktera si mysli ze bez prace nejsou kolace , ale taky zalezi na cloveku co v sobe ma , a ne jen o skole zalezi na tom co chce delat a jestli chce pomahat lidem , melo by se mu povolit studovat tak jak chce a obcas si polezet doma , coz nevede ke stresu a tim smyslem i k sebepoznavani .. sebepoznavani = odbouravani stresu (zvlast na tohle me zajimaji vase nazory) protoze prave stres je to co nas zene k vysledkum , a je to spatne , melo by to byt prvotni pocit - uspokojeni. stres jako takovy se zda byt korozi na nasem dusevnim zivote , odviji se od nich (stresove situace) nase chovani , okamzita reakce na podnety ale i vnimani reality jako hon za penezi - coz souvisi i se studiem ale i s praci . clovek je od prirody vybaven myslenim ale proc by ostani zvirata nemely zit podle pravidel ktera maji v hlave ? podle uspokojivosti jako takove vyjadril bych zivot jako 1 x kvalita prozivani , 1xkp = zivot ... protoze prozivani nas meni a ovlivnuje nase chovani a cim kladnejsi je od poceti az do konce zivota tim vice inteligence muzeme pobrat a pochopit principy zivota .. ale nekteri lide kteri by nam byli schopni o techto vecech dat vetsi informace se nazivaji resp. jsou nazyvani dnesni spolecnosti jako blazni , coz dle meho nazoru jen znamena zameny 1 za 2 az 100000 o konkretni cislo se prave bude snazit moje studium a prace , coz by jen zamenilo tuto funkci za zcela jinou , která se ve vysledku muze take shodovat se zivotem , pojdme se priblizit k memu nazoru , co kdyz napriklad clovek jehoz zivot = 2 x kp (2 - bych prirovnal k software pocitace) tedy SM--- software mozku x KP kvalita prozitku ktera by mela byt promenna jako sinusoida - tedy od -1 do 1 s realnou hodnotou 0 ktera by znamenala vnimani jako prezivajici , chapete uz trosku co mam na mysli ? smile jsem neunavny a myslenky mi proudi mozkem nesmirnou rychlosti a jsem zvedav co sam sobe reknu az to prectu po 2. smile aale zpet ke cloveku kteremu se SM = 2 muze vnimat az 2x - X x více podnětu a jeho software potom muze byt vhodny a schopny pro vytvoreni jeho realne casti - tedy jakoby Nacist nejake Ulozene informace , nastane tedy situace outistu - neomezene vnimani reality se odviji neschopnosti reagovat na podnety viz IQ se nerovna EQ co kdyz vsichni oznacovani jako blazni se pouze pomoci sveho SWm (lepsi oznaceni) dostali do situace v hospode , ktera se odehrala nekdy jindy a byla pro ne tak emocne (imaginarni cast) pozitivni , ze chteli aby se dostali zpet do teto situace a povedlo se jim to natolik ze rikali v realnem svete hlouposti , ktere ovsem naprosto zapadaly do reality prave prozivane ? zni to jako sci fi , ale co kdyz ne ? co kdyz mam pravdu a vsechno vnimame jen tak jak chceme a tak jak jsme schopni ? v tomto ohledu nam pomuze vira v cokoliv , myslim tim hlavne v sebe abychom mohli tento faktor ovlivnit a porpipade zvetsit .. vratme se ke cloveku ktery je v jine realite nez se kolem nej odehrava , co kdybychom se naucili tuto schopnost naopak ovladat - studiem a psychologickou praxi s temito lidmi , hm ?  jake by bylo se doslova TELEPORTOVAT do jine reality nebo jen casu a prozivat ho znovu ? co kdyz se to temto lidem povedlo a jen jsou zamceni v nekonecnem kruhu ze ktereho vede cesta ven jen pomoci viry ? proc lidi piji alkohol ? protoze zeslabuje SWm a tim se projevuje KP (kvalita prozitku) 100% az v zavislosti na mire opiti? a proc alkoholik unika z teto reality ? vazne mu prijde natolik skareda , stresujici = korozivni pro jeho dusi tedy KP ? smile smeju se hlouposti lidi , protoze zapomeli , umeli jsme jako zvirata cichem vypatrat stado aychom se uzivili , ale pozdeji jsme se zacali specializovat , coz me privadi k zacatku rozkolu s virou , drive lide verili ze dokazou vsechno a taky dokazali, zabili , vykuchali (aniz by znadli pralide anatomii - zajimave , ze ?) naporcovali a zpracovali maso tak aby meli dostatek toho co potrebuji ale potom vznikla specializace a lide zacali tuto viru nahrazovat hodnotami jinymi nez je vira , nejprve vymennym obchodem , pote penezi , coz bylo startem k vyuzivani i viry - proc nezbohatnout na tom ze lidi nevi jaky potencial (Božský potenciál) v sobě mají, a že sami dojdou k osvícení i bez peněz, vždyť vyvynutější společenství všech organismu spoléhají na spolupráci a propojení všech faktorů na této planetě a brali ji takovou jaká je, věřili že to tak je nejlepši kdezto v dnesni dobe lide veri jen v to ze nejlip se budou mit kdyz budou mit dost penez - tak zacala kriminalita , rekl bych do te doby neznamy jev , tak zacala zavist ale i nenavist , a je na nas abychom tohle dokazali s poznatky ktere se prolinaji jak v realne tak v imaginarni casti (bozske ja) propojit tak abychom tento proces zvrátili ... čaroděj je podle mně tedy každý kdo věří že dosáhne toho co bude chtít když bude vědět že to doopravdy chce , existují tedy ne prožívající , ale čaro děj ové , a tento termín je výstižný, protože dokážou udělat i čáry smile když donutíme SWm upgradovat se , a to přes sebezkoumání , jaým stylem ,záleží na každém , ale řekl bych že všechny věci se nám odhalí až tehdy kdy víme že smrt je nejvyšší bod v tomto životě a že naše energie se změní v cokoliv jiného ať chceme nebo ne , je však myslím jen na nás v co se změní - protože kvantová psychologie je revoluce a jsem rád že jsem se k ní dostal takto v útlém věku a jsem vlastně rád i za to že mě vyhodili ze školy , protože mi to dodalo nadlhed nad hodnotami v tomto světě , musím poděkovat za pozornost protože jesli jste někdo tento příspěvek dočetli až do konce tak vím že se jednou někde sejdeme , protože vím že tak jak vnímám svět já je to správně a že ty to tak taky máš , za to děkuji a těším se na tebe v budoucnosti ( která vlastně taky nemusí ¨¨existovat , že ? ) einstein rekl ze cas je relativni , lide ho povazuji za genia jen proto ze uvedl fyzikalni spojitosti , ktere by naopmohly objasnit vsechno . ale takových lidí je mezi námi spousta a nikdo o nich nic neví , proč je jeden modlou a jeden pouze pozorovatelem toho co se děje , avšak s hlubokým porozuměním ? všechno je o penězích , to už vím a ikdyž se mi to nelíbí taky je budu potřebovat a proto bych chtěl akademickou společnost poprosit o spolupráci se mnou na vyšší urovni nez je stredni skola , protoze mam pocit ze neni az tak dulezita jako skola zivota , a dobry ucitel se vzdycky hodi a je zakladem pro dalsi uceni , tak se se mnou prosim zkontaktujte a myslim ze nase prace se jednou zapise do dejin , jako uznani viry v nasem zivote a jeji nepostradatelnost at uz to dnes vypada jakkoli , stejne jednou na bozi soud dojde , ale ve smyslu bozi soud ze dojdeme k vlastnimu soudci v sobe a jak bozsky bude zalezi jen na nas , s uctou a pozdravem ale taky zadosti ke spolupraci Jan Kubacek , ktery dekuje autorovi blogu za dalsi rozsireni jeho obzoru !
jan kubacek z IP 90.178.23.*** | 22.1.2011 08:52
smile nečekal jsem takovou esej , ale můzy jsou nevyspitatelné smile omlouvám se za slohovou nedokonalost ale myslim že zakladni pojeti toho co jsem chtel sdelit to sdeli smile zdarek a ozvete se mi kdo se o tohlezajimate smile rad se podelim se svymi napady a treba se neco podlomi
Standa Salvet z IP 85.71.235.*** | 22.1.2011 22:16
Člověk by měl nést odpovědnost za své činy. Stejně tak se já cítím odpovědný za svůj text. Proto mě nemůže nechat chladného tvoje reakce: Milý Honzo, napsal jsi, že tě vyhodili ze školy. Upřímně řečeno – tos posral. Jseš chlap nebo baba? Chlap se musí naučit čelit výzvám, neuhýbat jim. Neutíkat před realitou do drog, před školou. Chápeš školu jako nutný zlo, jako něco nezajímavého, nudného. Omyl. Nuda teprve příjde. Až budeš do nekonečna dvacet let do zblbnutí opakovat jednu a tu samou činnost, třeba kopání výkopů, protože na nic víc nebudeš mít kvalifikaci, pochopíš. Možná si úplně přesně nedával pozor, ale třeba matematika a fyzika jsou nádherné, zajímavé vědní obory o kterých by se dalo hovořit celé hodiny (a věř mi nebo ne, podařilo se mi na ně sem tam zbalit nějakou holku, když jsem jim o nich vyprávěl). Psal si, že tě zajímá Einstein a jeho teorie relativity. Bez toho, aniž bys pochopil gymnaziální matiku, si nemůžeš vychutnat jeho vskutku skvostné a geniální myšlenky. Vím, člověk se rád cítí svobodný a ke svobodě vede několik cest. Ta nejistější v dnešní době vede přes dosažené vzdělání. Po gymplu si budeš moc konečně vybrat, co by si chtěl v životě dělat. Jdi pak třeba na matfyz, psychologii, teologii, filozofii, možností je spoustu a tam teprve poznáš, jak je náš svět nádherně zajímavý, složitý a nejednoznačný. Ber to jako výzvu. Matfyz nedokáže propařit hned tak někdo. Ty to dokážeš! Jsem si jist.
já z IP 85.71.194.*** | 27.6.2011 02:32
Vychutnat si Ensteinovy skvostné myšlenky???
Hmm,tak vychutnávat si pomatený blafy časohlupáka,tak to jsi úplně mimo,stejně jako on,vše co existuje jest pouze tady a teď,ŽÁDNÁ MINULOST ANI BUDOUCNOST NIKDE NENÍ,kromě naší paměti a fantasie,ale o tom pomatenec Enstein nic nevěděl.
Jarda z IP 89.248.248.*** | 31.7.2013 14:06
Důkaz Boží existence jest JSOUCNO, žádný kouzelný čarovací dědek.Bůh jest vše.Vše jest PAMĚŤ, která zahrnuje veškerou minulost, z které se vytváří budoucnost.
ludmila z IP 194.228.11.*** | 10.10.2013 15:06
Položila bych to otázku jinak, existuje muž, který za život ženu nepodvede www.sodes.cz Já už tomu přestávám tak trochu věřit, prosím o podporu smile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a třináct